Klasa 3, lekcja 25.03.2017

Witamy w klasie 3!
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Emilia Dudzińska

W ostatnią sobotę marca przygotowywaliśmy się do Dnia Matki. Z tej okazji wzięliśmy udział w warsztatach malowania na szkle i stworzyliśmy własne prezenty dla mam.

Następnie poprawialiśmy nasze sprawdziany z przymiotnika.

Rozdane zostały nagrody w konkursie literackim na temat rzeki Wisły:

I miejsce:  Emilia Wiśniewska

I-miejsce-wiersz-Emilii-W.-1

II miejsce ex equo: Emilia Grabowska i Krystian Bubak

II-miejsce-ex-equo-wiersz-Emilii-G.

II-miejsce-ex-equo-wiersz-Krystiana

III miejsce : Hania Reca

III-miejsce-wiersz-Hani

Wyróżnienia: Amelia Budek, Oliwia Kurowska, Anastazja Pączek, Antoni Modliński, Kuba Krych, Kuba Gawrych

GRATULACJE !

Wszyscy uczestnicy otrzymają „+” do dziennika za udział w konkursie. Nie będzie ocen, ponieważ bardzo ciężko jest oceniać wiersze. Poezja rządzi się swoimi prawami 😉

Wykonaliśmy ćwiczenie ortograficzne sprawdzające przy okazji zadanie domowe. Czytaliśmy tekst z podręcznika na temat Dnia Matki pt.”Zamiana” (Podręcznik nr 2). Mówiliśmy o tym , jak możemy zaskoczyć nasze mamy w dniu ich święta. Większość pomysłów dotyczyła gotowania!

Zadanie domowe:
Wyrazy do nauczenia się:  większy, już, też, dwóch, strach, kształt, dojrzałe, plaża, można, pieniążek.
Koniecznie przynieść podręcznik nr 2 ( ci , którzy mają ten podręcznik w domu). Znajomość 12 miesięcy nadal obowiązuje!

Do zobaczenia!