Klasa 3A i 3C, lekcja 22.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 3A i 3C, lekcja 22.09.2018 została wyłączona

Witamy w klasach 3 a i 3 c.
Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz

Nasze ostatnie sobotnie zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford 22.09.2018 roku rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze ostatnie prace domowe. Następnie przeszliśmy do naszego tematu zajęć a był nim temat : Wrzesień Niesie Jesień. Na początku przypomnieliśmy sobie ważne wrześniowe daty takie jak między innymi : 1.09.1939 – Wybuch II Wojny Światowej
23.09. – Pierwszy dzień kalendarzowej Jesieni to z poprzednich zajęć.
Rozmawialiśmy również o ważnej dla nas Polaków do zapamiętania dacie 23.09.1943 roku. Akurat 23 września 2018 roku były obchody 75 rocznicy tragicznej śmierci polskich pilotów w Bradley.
Czytaliśmy sobie wiersz każdy z Nas po kolei ćwicząc indywidualne czytanie Gdzie jesteś, jesieni? Omawialiśmy sobie ten wiersz. Rozmawialiśmy o Jesieni i jej oznakach. Rysowaliśmy portrety jesieni na podstawie wiersza. Był u Nas ksiądz na lekcji religii. Temat jaki z Nami omawiał ksiądz to Pan Bóg stworzył świat z miłości.

Na drugiej części zajęć robiliśmy ćwiczenia do tematu zajęć 1, 2 i 3 str 40 i 41.
Rozwiązywaliśmy rebusy nawiązujące do tematu zajęć. Układaliśmy zdania i zapisywaliśmy je w zeszycie.
Przypominaliśmy sobie co to są wyrazy o przeciwnym znaczeniu. Robiliśmy ćwiczenia związane z takimi wyrazami i zapisywaliśmy. Ćwiczyliśmy również części mowy przy okazji.

Praca domowa:
Ćwiczenie 6 strona 42.