Klasa 3A i 3C, lekcja 29.09.2018

Klasa 3A i 3C, lekcja 29.09.2018

Klasa 3A i 3C, lekcja 29.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 3A i 3C, lekcja 29.09.2018 została wyłączona

 

Witamy w klasach 3 a i 3 c.
Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz

Ostatnie sobotnie zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford 29.09.2018 roku rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze ostatnie prace domowe. Następnie mieliśmy rozstrzygnięcie konkursu Dzienniczek Czytania Miesiąca Września. Dzieci, które przeczytały najwięcej dostały nagrodę w postaci czegoś słodkiego. Później przeszliśmy do naszego tematu zajęć a był nim temat : Ja i Moi Koledzy. Na początku przeczytaliśmy sobie tekst Przyjaciółki od serca. Opowiedzieliśmy go sobie. Kolejno zadawaliśmy do niego pytania i odpowiadaliśmy na nie. Rozmawialiśmy o tym kto to jest przyjaciel od serca. Wymienialiśmy cechy jakie powinien mieć prawdziwy przyjaciel. Każdy z nas opowiadał o swoim przyjacielu. Zrobiliśmy sobie w klasie Dzień Chłopaka, który przypadał kolejnego dnia czyli 30 września. Pani złożyła życzenia chłopcom i rozdała wszystkim dzieciom słodkie upominki.

Był u Nas ksiądz na lekcji religii. Temat jaki z Nami omawiał ksiądz to Odmawiamy Różaniec.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy o czasowniku. Przypominaliśmy sobie co to jest czasownik i na jakie pytania odpowiada czasownik. Robiliśmy ćwiczenia do tematu zajęć 3, 4 strona 29. Ćwiczenie 5, 6, 7 strona 30. Ćwiczenie 1, 2, 3 strona 31. Ćwiczenie 4, 5, 6, 7 strona 32.
Rozwiązywaliśmy krzyżówki nawiązujące do tematu zajęć. Układaliśmy zdania z czasownikami i zapisywaliśmy je na tablicy.
Przypominaliśmy sobie co to są wyrazy o przeciwnym znaczeniu. Robiliśmy ćwiczenia związane z takimi wyrazami i zapisywaliśmy. Cały czas ćwiczyliśmy czasowniki.


Praca domowa:
Ćwiczenie 3, 4, 5 strona 50.
Ćwiczenie 1 strona 26 i Ćwiczenie 2, 3 i 4 strona 27 ( praca domowa nawiązująca do projektu z okazji 70 – LECIA Naszej Szkoły).

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top