Klasa 3a i c, lekcja 02.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 3a i c, lekcja 02.03.2019 została wyłączona
Witamy w klasach 3 a i 3 c.
Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz

Nasze ostatnie zajęcia 02.03.2019 roku  w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a był nim temat : W królestwie słów. Bawimy się słowami.  Na początku zajęć czytaliśmy tekst Słowa duże i małe i robiliśmy ćwiczenia do tekstu.  Później porozmawialiśmy sobie o zdrobnieniach słów i ich znaczeniach.

Na drugiej części zajęć omawialiśmy sobie zasady pisowni ż, ó oraz ch. Czytaliśmy teksty : Bajdurka oraz Co za język! Wykonywaliśmy ćwiczenia do przeczytanych tekstów.
Rozwiązywaliśmy zagadki nawiązujące do tematu. Rozmawialiśmy o słowach i o tym jaką ważną rolę pełnią w Naszym życiu.

Praca domowa:
Ćwiczenie 1 strona 21