Klasa 3a i c, lekcja 09.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 3a i c, lekcja 09.03.2019 została wyłączona
Witamy w klasach 3 a i 3 c.
Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz

Nasze ostatnie zajęcia 09.03.2019 roku  w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a był nim temat : Razem lepiej. Tajemnica korespondencji. Miesiąc Marzec.  Na początku zajęć czytaliśmy tekst Żółci, Zieloni i przyjaźń. Rozmawialiśmy o przyjaźni oraz o różnych zachowaniach. Robiliśmy ćwiczenia do tekstu.  Później porozmawialiśmy sobie o Miesiącu Marcu. Ważne daty marcowe oraz przysłowia zapisaliśmy w zeszytach. Wykonywaliśmy również ćwiczenia nawiązujące do tematyki Miesiąc Marzec.

Na drugiej części zajęć omawialiśmy sobie Tajemnice Korespondencji. Czytaliśmy tekst: Tajna wiadomość. Wykonywaliśmy ćwiczenia do przeczytanego tekstu.
Rozmawialiśmy o tym jak ważna jest tajemnica korespondencji i że absolutnie nie powinno się czytać listów ani wiadomości, które nie są dla Nas przeznaczone.

Praca domowa:
Ćwiczenie 4 strona 33
Ćwiczenie 4 strona 35
Ćwiczenie 5 strona 36
Ćwiczenie 3, 4 i 5 strona 41.