Klasa 3b, lekcja 02.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 3b, lekcja 02.03.2019 została wyłączona

Temat: W królestwie słów. Bawimy się słowami. Ortografia.

Na ostatnich zajęciach rozpoczęliśmy korzystanie z nowego podręcznika cz. 2 i kolejnych ćwiczeń cz. 3.

Na początku przeczytaliśmy wiersz „Słowa duże i małe’’ Hanny Łachockiej. Wspólnie go omówiliśmy, próbowaliśmy rozróżnić znaczenie słów o takiej samej pisowni, jak się okazało wcale nie było to trudne.

Wykonaliśmy ćwiczenia ze str. 18,19,20.  Zapisaliśmy w zeszytach zdania z parą takich samych wyrazów ale o innym znaczeniu  np. W ogródku na grzędzie zamiast brata -bratek będzie.

*Odmienialiśmy wyrazy z ó

*Poznawaliśmy zdrobnienia

*Wyjaśnialiśmy pisownię z ż

*Zdrabnialiśmy wyrazy wielokrotnie np. pudło,  pudełko, pudełeczko.

Na kolejnej części zajęć mówiliśmy wiersz „Bajdurka’’ i wykonaliśmy ćwiczenia ze str. 21i 22.

Praca domowa

ćwiczenia strony 28 i 29