Klasa 3b, lekcja 06.10

Możliwość komentowania Klasa 3b, lekcja 06.10 została wyłączona

Temat: Co słychać u zwierząt? Czasownik.

Witamy w naszej klasie!

Na pierwszej części zajęć poznawaliśmy zwierzęta leśne. Przeczytaliśmy czytankę “Zwierzęta jesienią”. Na podstawie tekstu zastanawialiśmy się w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Dowiedzieliśmy się że jedne zmieniają futro na grubsze, inne szykują zapasy w dziuplach, korytarzach podziemnych. Natomiast ptaki odlatują do ciepłych krajów. Wykonaliśmy ćw. 1,2/59 i 3,4,5/60. Jak co sobotę odwiedził nas ksiądz i przeprowadził lekcję religii.

Na drugiej części nadal omawialiśmy czasownik. Tym razem poznaliśmy przez co się odmienia. Wykonaliśmy tabelkę w zeszycie, ćwiczyliśmy do momentu, aż wszyscy uczniowie zrozumieli zasady odmiany.

PRACA DOMOWA
*ZAPISAĆ W ZESZYCIE PRAWIDŁOWĄ FORMĘ WYBRANEGO CZASOWNIKA
*CW. 1,2/64
* DLA CHĘTNYCH CW. 3,4,5/65

uczniowie którzy zgłosili się do występu muszą nauczyć się swojej kwestii(piosenka Krzyś W.)

Proszę o przyniesienie dzienniczków czytania, nie wszyscy mi oddali.

Jeśli jest jeszcze ktoś chętny do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, w sobotę 13.10 jest ostateczny termin złożenia prac.

Kamila Majchrzak