Klasa 3b, lekcja 09.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 3b, lekcja 09.02.2019 została wyłączona

Temat: Dbamy o siebie-budowa wewnętrzna człowieka.
Jan Brzechwa – jak naprawdę się nazywał.
Test wiadomości o Dzieciach z Bullerbyn.

Na początku lekcji uczniowie napisali test wiadomości z lektury. Poszło im całkiem sprawnie, zdążyłam je sprawdzić . Następnie poznawaliśmy narządy wewnętrzne człowieka, oglądaliśmy
ilustracje o niewidzialnych wrogach.podr. str. 115/ ćw. 104-106.

Kolejną części zajęć poświęciliśmy poecie Janowi Brzechwie. Uczniowie napisali krótka notatkę w zeszycie, dowiedzieliśmy się, że tak naprawdę nazywał się Jan Lesmian a z wykształcenia był adwokatem. Wymienialiśmy jego znane wiersze, i każdy uczeń przeczytał jeden.

Na następne zajęcia proszę o przyniesienie Podręcznika cz. 2 I ćw. Cz 3 oraz ostatni raz ćw, cz 2 I podr. Cz 1

PRACA domowa
NAUCZĘ SIĘ WYBRANEGO WIERSZA JANA BRZECHWY NA PAMIĘĆ
* DLA CHĘTNYCH – NAUCZĘ SIĘ CZYTAĆ JEDNEJ CZĘŚCI WIERSZA W SZCZEBRZESZYNIE. (ta która dałam uczniom)

Zachęcam do wzięcia udziału w szkolnym konkursie WIERSZOWISKO 2019!!!