Klasa 3B, lekcja 09.03.2019

Klasa 3B, lekcja 09.03.2019

Klasa 3B, lekcja 09.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 3B, lekcja 09.03.2019 została wyłączona

Temat :Razem lepiej. Tajemnica korespondencji. Marzec.

Zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia prac domowych i listy obecności.
Pierwsza czytanka którą omawialiśmy ŻÓŁCI, ZIELONI I PRZYJAŹŃ str. 17 pokazywała nam na czym polega przyjaźń a najważniejsze, że trzeba mieć swoje zdanie. Wykonaliśmy ćwiczenia 1-5/32,33 Naatepnym zadaniem było przypomnienie sobie co oznaczają skróty zapisywane na kartkach pocztowych i listach, dlaczego piszemy je z wielkiej litery. Uczylismy się adesowac I pisać list. Podręcznik str. 18,19 ćw. Str 34,35
Ostatnim tematem którym się zajęliśmy było Zapoznanie się z językiem migowym. Uczniowie próbowali pokazać swoje imię. Rozmawialiśmy na ten temat komu jest on potrzebny, dlaczego, w jaki sposób się komunikują ludzie i zwierzęta. Ćw. Str. 37,38,39


Praca domowa
Ćw. Str 40,41
Ćw. 4/33

 

W najbliższą sobotę uczniowie mają ostatnia szansę aby wziąć udział w Konkursie Recytatorskim.

Wybór wiersza o tematyce „Rodzina”

Kamila Majchrzak

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top