Klasa 3b, lekcja 13.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 3b, lekcja 13.10.2018 została wyłączona

Dzień dobry Państwu!

Tematem naszych ostatnich zajęć były “ROŚLINY UPRAWIANE NA POLU”

Na początku lekcji została sprawdzona lista obecności i prace domowe. Byłam bardzo miłe zaskoczona, ponieważ prawie wszystkie dzieci wykonały pracę domową dla chętnych. Wielkie brawa !
Po zapisaniu tematu lekcji zostaliśmy zaproszeni do auli. Klasa 4 i 5 przygotowały dla nauczycieli krótką Akademię z z okazji Dnia nauczyciela.
Po powrocie do klasy zajęliśmy się tematem. Przeczytaliśmy i omówiliśmy tekst ze strony 26,27,28. Wykonaliśmy ćw 1,2/49, 3,4,5/50, 1,2/52.3,4,5/53
Potrafimy rozróżnić rośliny włókniste i oleiste, wiemy co można z nich wykonać. Dowiedzieliśmy się jak bardzo są nam potrzebne do życia codziennego.

Na drugiej części zajęć powtarzaliśmy materiał który przerobiliśmy na temat czasownika.

Większość dzieci oddała dzienniczki czytania, na kolejnych zajęciach rozstrzygnięcie konkursu.
Z okazji Dnia Nauczyciela dzieci nie mają pracy domowej.
Przypominam o czytaniu naszej lektury.

Pozdrawiam serdecznie
Wych. Kamila Majchrzak