Klasa 3B, lekcja 15.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 3B, lekcja 15.09.2018 została wyłączona

Bezpieczna droga do szkoły.
Mała i wielka ojczyzna.

*Jakie znaki dają znaki? Czyli jakie zasady stosujemy na drodze.
*Przeczytaliśmy inscenizację o znakach drogowych, jaką rolę odgrywają, dlaczego są ważne.? Na wszystkie pytania uczniowie znali odpowiedzi.
*Następne wyzwanie to rebus, który rozwiązywalismy na czas. Omawialiśmy dlaczego tak ważne jest noszenie znaczków odblaskowych.
*Powtórzyliśmy rodzaje znaków drogowych, wszyscy doskonale wiedzieli, że dzieła się na 4 grupy. Ćw str. 11-14
*Przy okazji powtarzania przepisów drogowych, powtórzyliśmy ortografię a mianowicie zasadę po jakich spółgłoskach piszemy RZ.
*Kolejnymi zadaniami jakimi się zajęliśmy były ćw. ze srtrony14i 15
*Poznaliśmy wrześniowe przysłowia np.
JEŚLI WRZESIEŃ BĘDZIE SUCHY, PAŹDZIERNIK NIE OSZCZĘDZI NAM PLUCHY.

Na drugiej części zajęć pozostaliśmy przy wrześniu.
*Omówiliśmy krótkie opowiadanie ” Pamiętny wrzesień ” , które przypomniało nam o wydarzeniach z tamtego czasu czyli 1.09.1944 o wybuchu drugiej wojny światowej, która trwała 6 lat.
*Opowiadaliśmy o tym jak czcimy pamięć tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Co świadczy o tym, że Polacy, mimo zajęcia kraju przez wrogów, się nie poddali.
*kolejne opowiadanie pt. ” Mały powstaniec”
*Wykonaliśmy ćw że str. 16,17,18

Praca domowa