Klasa 3b, lekcja 16.03.2019

Klasa 3b, lekcja 16.03.2019

Klasa 3b, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 3b, lekcja 16.03.2019 została wyłączona

Temat: Wielkie odkrycia. Na podbój kosmosu.Przyroda świata.

Sobotnie zajęcia były inne niż wszystkie. Zajęliśmy się dla odmiany historia geografią i przyrodą. Przeczytalismy Dziennik z podróży, który opowiadał nam o historii Diego, chłopca który płynął na statku Krzysztofa Kolumba. (ćw. 44,45) Dowiedzielismy się jak to przez przypadek odkrył Amerykę zamiast dotrzeć do Indii.
Nawiazujac do tematu poznaliśmy nazwy wszystkich oceanów. Na stronie 28,29 w podręczniku, przeczytaliśmy o Sawannie, Saharze, Rafie koralowej u wybrzeży Australii i lesie desczowym. Omawialiśmy wszystkie miejsca, te które odwiedziliśmy i chcielibyśmy się tam znaleźć. Jakie są zwierzęta, rośliny i jak różna jest tam pogoda. Ćw str. 46
Nastepnym tematem był Kosmos.
Ćw,. Str. 47,48,49. Z tekstu Zdobywcy wszechświata podr. Str. 30 dowiedzieliśmy się kim był Neil Armstrong, jak znalazł się na księżycu i jego słynne powiedzenie: TO JEST MAŁY KROK DLA CZŁOWIEKA, ALE WIELKI SKOK DLA LUDZKOŚCI.


PRACA DOMOWA

ćwiczenie 5/49
Praca plastyczna techniką dowolną (farby, wycinanki, wyklejanki) temat Kosmos I wszystko co z nim związane (planety, gwiazdy, rakiety, kosmici)

Kamila Majchrzak

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top