Klasa 3b, lekcja 29.09

Możliwość komentowania Klasa 3b, lekcja 29.09 została wyłączona

Temat: Ja i moi koledzy. Czasownik – czym jest?

Na pierwszej cześć zajęć poznaliśmy kolejna część mowy CZASOWNIK.
Uczyliśmy się czym jest, na jakie pytania odpowiada. Każdy uczeń napisał w ćw. 4/29 kilka zdań na swój temat. Większość dzieci, poradziła sobie układając zdania przestrzegając zasad gramatyki.
W ćw 5,6,7 odszukaliśmy wyrazy oznaczające czynności, rozwiązaliśmy krzyżówkę. Następnie przeczytaliśmy opowiadanie pt. “Przyjaciółki od serca” . Rozmawialiśmy na temat przyjaźni, kim jest prawdziwy przyjaciel, czy każdy takiego ma, jakimi cechami się charakteryzuje.

Ćw. 1,2,3/31 Przeczutaliśmy wiersz “Relacja z meczu”, podr. Str. 21 poznaliśmy prawidłowe i niewłaściwe zachowania kibiców. Powtórzylismy pisownię wyrazów z “Ó” wymiennym. Poznaliśmy wyjątki gdzie piszemy u w końcówkach wyrazów: “Zasuwka”, “Wsuwka”, “skuwka”.

Imformacje
Nasza szkoła bierze udział w konkursie plastycznym pt. “Powróćmy jak za dawnych lat z zaczarowanych bajek świat”
Chętnych zapraszam do wzięcia udziału, tworzymy okładkę książki z tytułem i ilustracja w formacie A4, A5 w formie płaskiej. Prace dzieci muszą oddać do 13.10.2018

Praca domowa