Klasa 3C, lekcja 12.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 3C, lekcja 12.01.2018 została wyłączona

Lekcje rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Następnie rozmawialiśmy jak dzieci spędzały Święta,  co robiły, jakie dostały prezenty pod choinkę,  czy mają jakieś postanowienia noworoczne.

Aby trochę rozluźnić atmosferę przeszliśmy do prac artystycznych o tematyce dowolnej.

Temat lekcji : Zima – „burza mózgów”

Układalismy wypowiedzi w formie opowiadania :
– co wiemy o Zimie
– cechy
– zjawiska
– zasady postępowania w okresie zimowym,  bezpieczeństwo
– zwierzęta zimą

Na drugiej części lekcji przeszliśmy do zajęć ruchowych – mianowicie kalambury dotyczące sportów zimowych. Dzieci musiały przepisać wszystkie sporty do zeszytów. Kolejno czytałam dzieciom zagadki o zimie, które musiały odgadnąć poszło bardzo sprawnie! Następnie przeszliśmy do dyktanda o tematyce zimowej. Dzieci musiały przepisać poprawione wyrazy do zeszytu.
W celu doskonalenia umiejętności gromadzenia słownictwa związanego z pierwszej części zajęć graliśmy w grę „hang man”.
Na końcu zajęć przeszliśmy do kształtowania umiejętności czytania podręcznik strasznie. 97-98

Jako pracę domową zadałam dzieciom powtórzenie słówek z dyktanda.

Pozdrawiam Lena Wasilewska