Klasa 4/5 A i 4/5 B, lekcja 29.09

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i 4/5 B, lekcja 29.09 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5a i 4/5b !
Sobota 29.09.2018Omawialiśmy temat „O rodzinie”, czytaliśmy fragment książki Joanny Olech „Dynastia Miziołków”. Ćwiczyliśmy odmianę czasownika przez osoby w czasie teraźniejszym i przeszłym.
Na lekcji historii kl.4/5a zapoznała się z pojęciem „chronologia” i mierzeniem czasu w historii. Klasa 4/5b dowiedziała się, kim jest przodek, jakie mamy w Polsce krainy historyczne oraz tworzyła drzewa genealogiczne.

13.10.2018 – klasa 4/5b jedzie na wycieczkę do Bradford Industrial Museum.
20.10.2018 – klasa 4/5a udaje się w to samo miejsce.

Zadanie domowe:
Odmienić przez osoby w liczbie pojedynczej i mnogiej, w czasie teraźniejszym i przeszłym czasownik „umieć” (wzór w zeszycie).
Kl.4/5b – odnaleźć informacje o rodzinie, potrzebne do zbudowania drzewa genealogicznego (mogą porozmawiać z babciami i  dziadkami)).
6 października zaczynamy omawiać naszą lekturę – „Akademia Pana Kleksa”.