Klasa 4/5 a i b, lekcja 02.02.2019

Klasa 4/5 a i b, lekcja 02.02.2019

Klasa 4/5 a i b, lekcja 02.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 4/5 a i b, lekcja 02.02.2019 została wyłączona
Witamy w klasach 4/5A i 4/5B!

Sobota, 2 lutego 2019

Większość czasu zajmowaliśmy się historią. Klasa poranna dowiedziała się o ostatnich królach z dynastii Piastów oraz brała udział w powtórce całości materiału. Każdy miał sprawdzić , czy nie brakuje mu żadnego tematu. W najbliższą sobotę „posypią się” oceny z historii.
Klasa popołudniowa jest w trakcie zaliczania historii na I półrocze.
Każdy powinien znać 5 polskich władców: Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego. Jeśli mówimy o korzeniach państwa polskiego, mamy wymienić kilka plemion słowiańskich (mapka w zeszycie). Powinniśmy pamiętać o Chrzcie Polski w 966r., o obronie Głogowa w 1109r., o założeniu Akademii Krakowskiej w 1364r. Mówiąc o Krzywoustym, nie można nie wspomnieć o jego testamencie, czyli o podziale Polski na dzielnice (mapka w zeszycie).
Tematem z języka polskiego był : Bon ton, czyli o dobrym wychowaniu. Przeczytaliśmy kilka utworów literackich związanych z tym tematem. Mogliśmy wypowiedzieć własne zdanie na temat stosowania dobrych manier na co dzień.
Odbyła się również próba czytania tekstów na 70-lecie szkoły.

W najbliższą sobotę oprócz sprawdzenia wiedzy z historii, będziemy czytać „Katarynkę” Bolesława Prusa. Niektórzy już zaopatrzyli się w lekturę.
 

Zadanie domowe:
Do naszej zabawy z alfabetem i wyszukiwaniem państw i miast, dodaliśmy jeszcze mieszkańców. Trzeba dopisać po dwa przykłady do tabelki, na litery, których nie było w klasie.

Konkursy:
Przypominam, że prace konkursowe na konkurs plastyczny i literacki zbieram do 9 lutego.

Wych. Aneta Jesionowska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top