Klasa 4/5 A i B, lekcja 06.10

Klasa 4/5 A i B, lekcja 06.10

Klasa 4/5 A i B, lekcja 06.10

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 06.10 została wyłączona
 
 

Witamy w klasach 4/5 a i b !

Sobota, 06.10.2018

Nasze spotkanie z lekturą „Akademia Pana Kleksa” rozpoczęliśmy od piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Zapisaliśmy w zeszytach podstawowe informacje o książce. Potem redagowaliśmy nasze listy do pana Kleksa, w celu przyjęcia do Akademii. W listach przekonywaliśmy pana Kleksa, że warto przyjmować też uczniów, którzy nie mają imion na „A” oraz dziewczyny. Przypomnieliśmy sobie wiadomości o autorze oraz podstawowe pojęcia z nauki o języku (rodzaj literacki, gatunek literacki, narrator, narracja). 

Nie zabrakło również lekcji historii. Klasa z I zmiany uczyła się o przodkach, a klasa z II zmiany o plemionach, które zamieszkiwały ziemie polskie.

Ćwiczyliśmy odmianę czasownika.

13.10.2018 klasa popołudniowa jedzie na wycieczkę. Zbiórka o godzinie 12.45. Trzeba zabrać ze sobą jedzenie, picie, 1.50 funta, można też wziąć komórki. Proszę zadbać o odpowiedni ubiór na tę porę roku. Jedziemy autobusem miejskim, od którego musimy kawałek dojść.

Na rodziców czeka do podpisania zgoda na wycieczkę. Przypominam, że warunkiem uczestnictwa w wycieczce są kompletne dokumenty ucznia w szkole (wypełnione i podpisane formularze). Jeśli dziecko ma jakiekolwiek dolegliwości, trzeba dodatkowo wypełnić kartę medyczną.


Zadanie domowe:

Klasa 4/5a (poranna): narysować drzewo genealogiczne i wynaleźć informacje na temat przodków (porozmawiać z babciami i dziadkami), ci, którzy nie przeczytali lub nie skończyli lektury, mają ją dokończyć (lub obejrzeć film);

Klasa 4/5b (popołudniowa): na 20 października ci , którzy nie zrobili drzewa genealogicznego do tej pory, mają wykonać to zadanie, ponadto trzeba nauczyć się opowiadać wybraną legendę polską oraz dokończyć czytanie lub oglądanie „Akademii Pana Kleksa”.

Dodatkowe zadanie domowe dla tych, którzy znaleźli się na tzw.”pomarańczowym”: napisać 20 razy zdanie: Nie będę przeszkadzać na lekcji. Tym razem dotyczy to uczniów z II zmiany.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top