Klasa 4/5 A i B, lekcja 09.03.2019

Klasa 4/5 A i B, lekcja 09.03.2019

Klasa 4/5 A i B, lekcja 09.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 09.03.2019 została wyłączona

Witamy w kl.4/5A i B!

W sobotę 9 marca tematem lekcji były: Legendy i bajki jako gatunki literackie. Czytaliśmy i opowiadaliśmy kilka legend, m.in. „Jurata, królowa Bałtyku”. Wysłuchaliśmy bajek Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego, Marii Konopnickiej i Aleksandra Fredry. I zmiana brała udział w Wierszowisku. Wszyscy wypadli znakomicie. Jury będzie miało problem, kogo wybrać. Z naszej klasy każdy był rewelacyjny. Dzięki temu nie mieli dyktanda, ponieważ nie zdążyliśmy. II zmiana miała dyktando, gdyż nie było chętnych do mówienia
wierszy.


Zadanie domowe:
Odmienić przez przypadki wyraz „bajka” w liczbie pojedynczej i mnogiej.

 

Wych. Aneta Jesionowska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top