Klasa 4/5 A i B, lekcja 1.12.2018

Klasa 4/5 A i B, lekcja 1.12.2018

Klasa 4/5 A i B, lekcja 1.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 1.12.2018 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5 A i B !

Sobota , 1-go grudnia 2018

Poranna zmiana zaczęła od nauki kolęd, którą prowadził dla całej szkoły ks.Łukasz. Po powrocie do klasy omawialiśmy temat:”Na tropie ortografii”. Pracowaliśmy z podręcznikiem. Dowiedzieliśmy się, kiedy należy stosować wielką literę. Następnie każdy wypisywał z tekstów wyrazy z trudnościami ortograficznymi, które będzie można spotkać w dyktandzie 8-go grudnia.

Klasa poranna przygotowała choinkę na naszej tablicy na korytarzu.

Klasa popołudniowa redagowała opis przyjaciela (uzupełnienie poprzedniego tematu).

Obie klasy zdecydowały pobawić się w „Tajemniczego Świętego Mikołaja” (prezenty za 1 funta trzeba dostarczyć 15 grudnia).

Uczniowie , którzy nie pisali testu z czasownika, bądź mają go poprawić, będą mieli okazję zrobić to w sobotę 8-go grudnia.

Również w najbliższą sobotę planujemy wykonać kartki świąteczne. Proszę o przyniesienie potrzebnych materiałów, kleju oraz nożyczek.

Trwają konsultacje z rodzicami, na które zapraszam przed i po lekcjach.

Nasza następna lektura „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Czesława Centkiewicza jest dostępna w bibliotece szkolnej. Będziemy ją omawiać w styczniu, zaraz po powrocie do szkoły.

Zadanie domowe:

Przygotować się do dyktanda. Przynieść materiały do zrobienia kartki świątecznej według własnego pomysłu. Powtórzyć odmianę czasownika (szczególnie ci, którzy będą pisać test).

Wych.Aneta Jesionowska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top