Klasa 4/5 A i B, lekcja 1.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 1.12.2018 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5 A i B !

Sobota , 1-go grudnia 2018

Poranna zmiana zaczęła od nauki kolęd, którą prowadził dla całej szkoły ks.Łukasz. Po powrocie do klasy omawialiśmy temat:”Na tropie ortografii”. Pracowaliśmy z podręcznikiem. Dowiedzieliśmy się, kiedy należy stosować wielką literę. Następnie każdy wypisywał z tekstów wyrazy z trudnościami ortograficznymi, które będzie można spotkać w dyktandzie 8-go grudnia.

Klasa poranna przygotowała choinkę na naszej tablicy na korytarzu.

Klasa popołudniowa redagowała opis przyjaciela (uzupełnienie poprzedniego tematu).

Obie klasy zdecydowały pobawić się w „Tajemniczego Świętego Mikołaja” (prezenty za 1 funta trzeba dostarczyć 15 grudnia).

Uczniowie , którzy nie pisali testu z czasownika, bądź mają go poprawić, będą mieli okazję zrobić to w sobotę 8-go grudnia.

Również w najbliższą sobotę planujemy wykonać kartki świąteczne. Proszę o przyniesienie potrzebnych materiałów, kleju oraz nożyczek.

Trwają konsultacje z rodzicami, na które zapraszam przed i po lekcjach.

Nasza następna lektura „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Czesława Centkiewicza jest dostępna w bibliotece szkolnej. Będziemy ją omawiać w styczniu, zaraz po powrocie do szkoły.

Zadanie domowe:

Przygotować się do dyktanda. Przynieść materiały do zrobienia kartki świątecznej według własnego pomysłu. Powtórzyć odmianę czasownika (szczególnie ci, którzy będą pisać test).

Wych.Aneta Jesionowska