Klasa 4/5 a i b, lekcja 13.04.2019

Możliwość komentowania Klasa 4/5 a i b, lekcja 13.04.2019 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5A i B!

Sobota 13.04.2019

Omawialiśmy lekturę „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara. Redagowaliśmy opis postaci. Mieliśmy do wyboru dwóch głównych bohaterów: „generała”, którym był Janosz Boka i „szeregowca”, który nazywał się Erno Nemeczek. Dla chętnych zadanie brzmiało: porównaj obie postacie. Na tablicy napisane zostały słowa-klucze do wykorzystania w wypracowaniu, a także schemat wypracowania.
Poznaliśmy nową część mowy – zaimek, który służy do zastępowania innych części mowy. Dowiedzieliśmy się, jak zaimki można odmieniać przez przypadki. Zapisaliśmy w zeszytach definicję oraz podstawowy podział zaimków na osobowe i dzierżawcze.

Po feriach świątecznych spotykamy się dopiero 11 maja.

Zadanie domowe:
Odmienić przez przypadki wyrażenie: mój żółty samochód .

Wesołych Świąt !

Wych.Aneta Jesionowska