Klasa 4/5 a i b, lekcja 16.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 4/5 a i b, lekcja 16.02.2019 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5a i b !

Sobota, 16.02.2019

Głównym tematem lekcji był opis postaci. Do wyboru mieliśmy dwoje bohaterów z utworu „Katarynka”: pana Tomasza i niewidomą dziewczynkę. Niektórzy pamiętali o akapitach, a inni nie. Trzeba było zamieścić informacje o wyglądzie zewnętrznym, o charakterze postaci, a na koniec dodać naszą ocenę postaci.
Odbyło się dyktando zdaniowe. Mieliśmy także ćwiczenia z gramatyki, przypominające części mowy i ich odmianę.

Zadania domowego nie ma!

Następną lekturą będą „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara. Omawianie tej książki jest zaplanowane na kwiecień.

Miłego spędzania czasu podczas ferii!

Wych. Aneta Jesionowska