Klasa 4/5 A i B, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 16.03.2019 została wyłączona
Witamy w kl.4/5A i B!

Sobota, 16 marca 2019r.

Połowę czasu zajęła nam historia. Zakończyliśmy okres panowania Piastów i rozpoczęliśmy dynastię Jagiellonów. Dowiedzieliśmy się, że Jadwiga była koronowana na króla Polski w wieku 12 lat. Została wydana za mąż za Wielkiego Księcia Litewskiego – Jagiełłę, który ochrzcił się i przyjął imię Władysław. Jadwiga wspierała ubogich, czyniła dobro i została ogłoszona świętą. Władysław Jagiełło stoczył zwycięską bitwę pod Grunwaldem, o czym dokładniej powiemy sobie na następnej lekcji historii.
Klasa 4/5A miała próbę występu na 70-lecie szkoły. Na języku polskim ćwiczyliśmy budowę zdania, pisaliśmy dyktando, planowaliśmy naszą własną baśń.
Klasa 4/5B dostała wyrazy do następnego dyktanda, a klasa 4/5A dostanie w najbliższą sobotę.

Zadanie domowe: BRAK!

Przypominam, że następną lekturą będą “Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara.

Wych. Aneta Jesionowska