Klasa 4/5 A i B, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5A i B

Sobota, 17 listopada 2017

Na zajęciach wróciliśmy do obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości. Poznaliśmy postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą Marszałka oraz wysłuchaliśmy wywiadu z jego wnuczką. Słuchaliśmy występu chóru Polskich Szkół Sobotnich w Royal Albert Hall z 11.11.2018.
Klasa popołudniowa zapoznała się z tekstem “Roty”, tłumaczyliśmy zawarte w niej archaizmy oraz sformułowania, których nie rozumieliśmy.
Obie klasy napisały sprawdzian z wiadomości o czasowniku.
Klasa poranna dodatkowo miała okazję popisać się znajomością lektury. Najlepsi otrzymali nalepki.
Z gramatyki ćwiczyliśmy odmianę rzeczownika przez przypadki.

Zadanie domowe:
Klasa 4/5 A (I zmiana) : odmienić przez przypadki 3 wybrane rzeczowniki.
Klasa 4/5 B (II zmiana) : nauczyć się dwóch zwrotek “Roty” na pamięć.

Następną lekturą, którą będziemy omawiać w styczniu, jest “Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Czesława Centkiewicza. Książka jest dostępna w naszej bibliotece.

Wych. Aneta Jesionowska