Klasa 4/5 A i B, lekcja 24.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 24.11.2018 została wyłączona
Witamy w klasach 4/5 „A” i „B”!

Sobota, 24.11.2018

Po pierwsze otrzymaliśmy nasze sprawdziany i robiliśmy poprawę. Tak wspólnymi siłami to nam nieźle idzie, gorzej wypada praca indywidualna. Niektórzy będą pisali jeszcze raz, ale najpierw muszą trochę potrenować. Drugim tematem zajęć była przyjaźń i koleżeństwo. Pracowaliśmy z podręcznikiem w grupach. Czytaliśmy teksty i odpowiadaliśmy na pytania pod tekstem. W nagrodę za dobrą pracę na lekcji można było narysować portret przyjaciela na okrągłym, papierowym talerzyku. Zrobimy z nich wystawę.
Odmienialiśmy rzeczowniki przez przypadki. W klasie popołudniowej trzeba było nauczyć się dwóch zwrotek „Roty” na pamięć, dalej to zadanie obowiązuje wszystkich, którzy jeszcze tego nie
zaliczyli.

Zadanie domowe dla obu klas:
Napisać 5 zdań z wyrażeniem „wierny przyjaciel” w 5-ciu różnych formach (w 5-ciu wybranych przypadkach).

Wych. Aneta Jesionowska