Klasa 4/5 A i B, lekcja 26.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 26.01.2019 została wyłączona

Witamy w kl.4/5a i 4/5b!

Sobota, 26.01.2019r.

Tak, jak to było wcześniej zapowiedziane, odbyło się dyktando zdaniowe.
Zaraz po dyktandzie dzieci wypełniały ankietę dotyczącą konkursu ortograficznego, organizowanego przez Polską Szkołę w Manchesterze.
Głównym tematem lekcji było budowanie zdań. Dowiedzieliśmy się , co to jest podmiot i orzeczenie. Uczyliśmy się rozwijać zdania proste. Czytaliśmy opowiadanie Hanny Ożogowskiej “Jak sobie pościelesz…”.
Mówiliśmy o przysłowiach, wykonaliśmy ćwiczenia z podręcznika. Podczas czytania i omawiania tematu lekcji klasę 4/5a odwiedziła telewizja BBC! Wszyscy byli pod wrażeniem i pracowali fantastycznie na lekcji pokazowej. Z tego wniosek, że częściej powinniśmy mieć gości na lekcjach.
Później przeczytaliśmy wiersz Romana Pisarskiego “Przyjemna lekcja” na temat rozbudowywania zdań.

W klasie 4/5b nie było telewizji, więc mieliśmy czas na lekcję historii.

Temat zajęć to : Ostatni z Piastów: Władysław Łokietek i Kazimierz Wielki. Po tej lekcji uczniowie zabrali zeszyty do domu, aby powtórzyć wszystko od początku. Sprawdzian wiadomości będzie ustny lub pisemny. Następnie przejdziemy do dynastii Jagiellonów.

Klasa 4/5a będzie miała podwójną historię w najbliższą sobotę.

Przypominam o konkursach:
1. konkurs literacki lub filmowy “Być Polakiem” (regulamin i formularze na naszej stronie internetowej)
2. konkurs plastyczny na 70-lecie szkoły (informacje na naszej stronie)

Zadanie domowe:
Rozwinąć zdania proste:
Żaba skacze.
Jeż ucieka.
Kot mruczy.
Do tego jedno zdanie wymyślone przez siebie.

Wych.Aneta Jesionowska