Klasa 4/5 A i B, lekcja 8.12.2018

Klasa 4/5 A i B, lekcja 8.12.2018

Klasa 4/5 A i B, lekcja 8.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 8.12.2018 została wyłączona

Witamy w kl.4/5 a i b !

Sobota 8 grudnia 2018

Na ostatnich zajęciach czytaliśmy wiersze związane z Bożym Narodzeniem. Przypomnieliśmy sobie, kto to jest podmiot liryczny, szukaliśmy epitetów, wyjaśniliśmy sobie , czym jest porównanie.
Niektórzy pisali poprawę testu z odmiany czasownika. Nie zabrakło również dyktanda, które składało się z 5 zdań. W bardzo szybkim tempie odbyła się lekcja historii, która dotyczyła
Bolesława Krzywoustego, a która zostanie dokończona po świętach. Najbardziej atrakcyjna część zajęć to przygotowywanie kartek świątecznych. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.
Na naszej tablicy przed klasą można podziwiać choinkę wykonaną z serduszek, przygotowaną przez klasę 4/5a.

W sobotę 15 grudnia wszyscy przychodzimy na 9.00, ponieważ będą JASEŁKA I MIKOŁAJ. II zmiany nie będzie, cała szkoła kończy o 12.30. Przynosimy nasze prezenty za 1 funta.

Nie ma zadania domowego!

Zakończyły się konsultacje z Rodzicami. Dziękuję za przybycie tym, którzy pojawili się w szkole, aby porozmawiać o postępach swojego dziecka.

Przypominam, że 12 stycznia wracamy po feriach do szkoły i zaczniemy omawiać lekturę „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” – Czesława Centkiewicza. Można wypożyczyć z biblioteki szkolnej. Książka musi być przeczytana.

Wych. Aneta Jesionowska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top