Klasa 4/5 A i B, lekcja 8.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5 A i B, lekcja 8.12.2018 została wyłączona

Witamy w kl.4/5 a i b !

Sobota 8 grudnia 2018

Na ostatnich zajęciach czytaliśmy wiersze związane z Bożym Narodzeniem. Przypomnieliśmy sobie, kto to jest podmiot liryczny, szukaliśmy epitetów, wyjaśniliśmy sobie , czym jest porównanie.
Niektórzy pisali poprawę testu z odmiany czasownika. Nie zabrakło również dyktanda, które składało się z 5 zdań. W bardzo szybkim tempie odbyła się lekcja historii, która dotyczyła
Bolesława Krzywoustego, a która zostanie dokończona po świętach. Najbardziej atrakcyjna część zajęć to przygotowywanie kartek świątecznych. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.
Na naszej tablicy przed klasą można podziwiać choinkę wykonaną z serduszek, przygotowaną przez klasę 4/5a.

W sobotę 15 grudnia wszyscy przychodzimy na 9.00, ponieważ będą JASEŁKA I MIKOŁAJ. II zmiany nie będzie, cała szkoła kończy o 12.30. Przynosimy nasze prezenty za 1 funta.

Nie ma zadania domowego!

Zakończyły się konsultacje z Rodzicami. Dziękuję za przybycie tym, którzy pojawili się w szkole, aby porozmawiać o postępach swojego dziecka.

Przypominam, że 12 stycznia wracamy po feriach do szkoły i zaczniemy omawiać lekturę “Anaruk, chłopiec z Grenlandii” – Czesława Centkiewicza. Można wypożyczyć z biblioteki szkolnej. Książka musi być przeczytana.

Wych. Aneta Jesionowska