Klasa 4/5a i 4/5b, lekcja 20.10.2018

Klasa 4/5a i 4/5b, lekcja 20.10.2018

Klasa 4/5a i 4/5b, lekcja 20.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5a i 4/5b, lekcja 20.10.2018 została wyłączona
Witamy w kl.4/5 a i b !

Sobota , 20 października 2018

Zaplanowana wycieczka porannej zmiany nie doszła do skutku. Została przełożona na 3 listopada. Do tego typu wycieczki wymagana jest dodatkowa zgoda rodziców. Ze szkoły może pojechać tylko dwoje opiekunów, czyli nauczyciel i asystent, a ponieważ ta klasa jest bardzo liczna, potrzebne są co najmniej jeszcze dwie osoby. Oczywiście nie nudziliśmy się wcale.

Braliśmy udział w Dniu Dwujęzyczności, który odbywał się w naszej szkole. Ćwiczyliśmy odmianę trudnych czasowników. Czytaliśmy nasze pamiętniki/dzienniki z ostatniego tygodnia. Na Akademię 11-tego Listopada uczymy się piosenki „Wojenko, wojenko” (2 zwrotki na pamięć, dzieci mają w zeszytach).
 
Klasa 4/5 b , czyli popołudniowa, pojechała na wycieczkę do Bradford Industrial Museum. Zobaczyliśmy , jak pracują 100-letnie maszyny, widzieliśmy stare samochody, motory, autobus i tramwaj, które kiedyś jeździły ulicami Bradford. Stał tam również parowóz. Wprawiliśmy w ruch ogromne koło od młyna. Widzieliśmy silniki od pociągów . Odwiedziliśmy także starą drukarnię, na pamiątkę odcisnęliśmy sobie trochę pieczątek. Obejrzeliśmy maszyny włókiennicze, przy których kiedyś pracowały dzieci wraz z dorosłymi. Zadziwił nas potężnych rozmiarów płaszcz, ozdobiony symbolami różnych kultur. Płaszcz wisiał na wielkim wieszaku przy suficie. W galerii można było uruchomić miniaturowe silniki i zobaczyć , jak działają. Na koniec wstąpiliśmy do sklepiku z pamiątkami. Wycieczka była bardzo pouczająca.
 

Zadanie domowe:
Brak zadania domowego, tylko proszę ćwiczyć odmianę czasowników przez osoby, liczby, czasy i rodzaje.
Po feriach będzie test ze znajomości lektury „Akademia Pana Kleksa”.
 
Życzę miłego wypoczynku i do zobaczenia 3 listopada.
 
Aneta Jesionowska
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top