Klasa 4/5A i 4/5B, lekcja 22.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5A i 4/5B, lekcja 22.09.2018 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5a i 4/5b !
22 września , sobota

Z okazji nadchodzącej jesieni czytaliśmy wiersze, omawialiśmy ich budowę, tematykę oraz środki stylistyczne, takie jak metafora, epitet , porównanie. Przypomnieliśmy sobie, kim jest podmiot liryczny.
Odbyło się dyktando sprawdzające, jak uczniowie przygotowali swoje zadanie domowe. Dyktando było zdaniowe, co zajęło niewiarygodnie dużo czasu.
Poćwiczyliśmy sobie odmianę czasownika przez osoby i liczby, w czasie teraźniejszym.
Uwaga! Do planu zajęć zostaje wprowadzona historia jako osobny przedmiot. Pierwszą lekcję na temat chronologii udało się przeprowadzić w klasie 4/5b. Uczniowie dostali osobne zeszyty, gdzie będą prowadzić notatki z lekcji. W klasie 5 jest przewidzianych 10 tematów. Klasa 4/5a będzie miała lekcję historii w najbliższą sobotę.

Przypominam o konieczności dostarczenia wypełnionych formularzy na ten rok szkolny. Co roku wypełnia się wszystkie dane na nowo, a w tym roku dodatkowo jest parę informacji więcej.

Zadanie domowe:
Pokolorować wyrazy zgodnie z zasadami ORTOFRAJDY  i nauczyć się ich (można przepisywać je używając odpowiednich kolorów). Odmienić czasownik “liczyć” według podanej tabelki: przez osoby i liczby w czasie teraźniejszym (pisemnie i w kolejności od 1 osoby do 3, czyli – ja, ty, on, my, wy, oni).