Klasa 4/5a, b – lekcja 10.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 4/5a, b – lekcja 10.11.2018 została wyłączona

Witamy w kl.4/5 a i b
Sobota 10.11.2018

W naszej szkole odbyła sie uroczysta Akademia 11-listopada. Klasa poranna wzięła czynny udział w przedstawieniu. Bardzo dobrze też zaśpiewała “Wojenko, wojenko”. Część klasy, która nie uczestniczyła w próbach, omawiała temat z historii “Długa droga do wolności”.
Klasa popołudniowa nie miała akademii, miała za to lekcję historii: “100-tna rocznica odzyskania niepodległości”.
Omawialiśmy wydarzenia sprzed 100 lat, oglądaliśmy wywiad z wnuczką Marszałka Piłsudskiego, wysłuchaliśmy “Roty”.

Zadanie domowe:
Napisać krótką notatkę o Marszałku Józefie Piłsudskim.
Przygotować się do sprawdzianu z czasownika.

Dla klasy 4/5b (popołudniowej)tylko : przynieść słowa “Roty” (można przepisać do zeszytu lub wydrukować i wkleić).

Wych. Aneta Jesionowska