Klasa 4, lekcja 03.02.3018

Możliwość komentowania Klasa 4, lekcja 03.02.3018 została wyłączona

Dnia 03.02.2018 r. uczniowie klasy czwartej przedstawiali scenki związane z historią Polski. Odbyły się zatem zaślubiny Mieszka I z Dobrawą, oraz inscenizacja Drugiej Wojny Światowej. Dzieci w grupach samodzielnie przygotowały dialogi, stroje, przyniosły rekwizyty i odgrywały mini przedstawienia teatralne. Wykonanie było naprawdę profesjonalne. Jestem bardzo szczęśliwa i naprawdę wzruszona, że mogę uczyć tak zdolne dzieci polskości i patriotyzmu. Szczególnie gratuluję chłopcom: Bartkom, Kacprowi i Michałowi, którzy podjęli się przedstawienia Drugiej Wojny Światowej i bohaterskiej walki Polaków z Niemcami. W dalszej części lekcji mówiliśmy o prawdzie historycznej i mitach w legendzie. Na zakończenie przybliżyłam uczniom trzech bohaterów II Wojny Światowej: Władysława Raginisa, generała Stanisława Maczka i rotmistrza Witolda Pileckiego. Praca domowa: nauczyć się na pamięć i umieć recytować dowolnego wiersza polskiego o zwierzęciu, np. Kaczka Dziwaczka, Małpa w Kąpieli, itp. Bardzo proszę też, aby Rodzice pilnowali dzienniczków głośnego czytania swoich pociech.

Agata Wojcieszyn