Klasa 4, lekcja 03.02.3018

Klasa 4, lekcja 03.02.3018

Klasa 4, lekcja 03.02.3018

Możliwość komentowania Klasa 4, lekcja 03.02.3018 została wyłączona

Dnia 03.02.2018 r. uczniowie klasy czwartej przedstawiali scenki związane z historią Polski. Odbyły się zatem zaślubiny Mieszka I z Dobrawą, oraz inscenizacja Drugiej Wojny Światowej. Dzieci w grupach samodzielnie przygotowały dialogi, stroje, przyniosły rekwizyty i odgrywały mini przedstawienia teatralne. Wykonanie było naprawdę profesjonalne. Jestem bardzo szczęśliwa i naprawdę wzruszona, że mogę uczyć tak zdolne dzieci polskości i patriotyzmu. Szczególnie gratuluję chłopcom: Bartkom, Kacprowi i Michałowi, którzy podjęli się przedstawienia Drugiej Wojny Światowej i bohaterskiej walki Polaków z Niemcami. W dalszej części lekcji mówiliśmy o prawdzie historycznej i mitach w legendzie. Na zakończenie przybliżyłam uczniom trzech bohaterów II Wojny Światowej: Władysława Raginisa, generała Stanisława Maczka i rotmistrza Witolda Pileckiego. Praca domowa: nauczyć się na pamięć i umieć recytować dowolnego wiersza polskiego o zwierzęciu, np. Kaczka Dziwaczka, Małpa w Kąpieli, itp. Bardzo proszę też, aby Rodzice pilnowali dzienniczków głośnego czytania swoich pociech.

Agata Wojcieszyn

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top