Klasa 5, lekcja 02.12.2017

Możliwość komentowania Klasa 5, lekcja 02.12.2017 została wyłączona

Temat: Stolice Polski – dawne i dzisiejsza.
Uczniowie poznali historię stolic Polski.

Temat: Jaka będzie pogoda?
Podręcznik strona 70,71
Uczniowie poznali słownictwo typowe dla prognozy pogody. Poznali czym bada się ciśnienie atmosferyczne i wilgotność.
Praca w grupach: każda grupa pisała prognoże pogody dla innego obszaru Polski mając na uwadze prognozę na dziś, jutro i 5 dni.
Ważne aby uczniowie stosowali słownictwo typowe jak również aby opisali typowe zjawiska atmosferyczne.

Temat: Jeszcze Polska nie zginęła, czyli Polacy walczą u boku Napoleona –historia.