Klasa 5, lekcja 03.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 5, lekcja 03.02.2018 została wyłączona

Zajęcia rozpoczęłam od sprawdzenia pracy domowej. Kto może być prawdziwym przyjacielem? Pisemna wypowiedź.

Komentarz: Nie wszyscy uczniowie wykonali pracę prawidłowo. Prosiłam o wypowiedź dłuższą z uzasadnieniem. Wiele osób ograniczyło się do napisania 2-3 zdań.

Temat: Czytanie ze zrozumieniem. Próba odwagi.

Czytanka strona 112 podręcznik.

Uczniowie pracowali z tekstem.

Temat: rzeczowniki własne i pospolite

Ćwiczenia strona 41,42

Temat : Rzeczowniki konkretne i abstrakcyjne

Ćwiczenia strona: 43,44,45

Praca domowa:

Mój dom a w nim my – rodzina. Dłuższa wypowiedź pisemna.

Szczegóły:

– opis położenia domu/mieszkania (okolica, sąsiedztwo),

– opis domu/mieszkania (jak wygląda dom/mieszkanie z czego się składa, kto zamieszkuje),

– relację miedzy ludzkie (opis relacji, może być emocjonalny, kogo uczniowie darzą zaufaniem).