Klasa 5, lekcja 10.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 5, lekcja 10.02.2018 została wyłączona

Zajęcia rozpoczęłam od sprawdzenia pracy domowej. Mój dom i moja rodzina.  Praca pisemna na temat miejsca zamieszkania, położenie, sąsiedztwo, mieszkańcy domu.

Komentarz: Wszyscy uczniowie obecni na zajęciach wykonali pracę. Nie wszyscy jednak zdecydowali się na dłuższą wypowiedź. Uczniowie ograniczają się do minimum.

Temat: Adam Mickiewicz Pan Tadeusz księga II fragment.

Prac z tekstem – podręcznik strona 78.

Na podstawie analizy fragmentu utworu Mickiewicza opisywaliśmy i interpretowaliśmy wygląd zewnętrzny dworu w Soplicowie.  Uczniowie szczegółowo opisywali co się wydarzyło w tekście i porównywali swoje wypowiedzi z obrazem malarskim.

Uczniowie poznali co to jest epitet. Potrafili określić i wskazać te przymiotniki, które w utworze  Pan Tadeusz były uznane za epitet.

Temat: Części mowy –przymiotnik.

Podręcznik strona 76, 77

Uczniowie poznali pytania, na które odpowiada przymiotnik. Potrafią swobodnie określać formę przymiotników (przypadki, liczby, rodzaje)

Temat : Stopniowanie przymiotnika.

Dzięki informacji o natężeniu cechy uczniowie swobodnie stopniują przymiotniki. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy uczniowie wykonali ćwiczenia strona : 52,53,54.