Klasa 5, lekcja 12.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 5, lekcja 12.05.2018 została wyłączona

Zajęcia szkolne rozpoczęliśmy od wykonania karty pracy podsumowującej poznane części mowy. Uczniowie bez problemu definiują każdą cześć mowy, podają przykłady, odpowiadają na pytania.
Problem stanowi odróżnienie każdej części w zdaniu, nazwanie jej.
Planujemy na każdych zajęciach wykonać, jak najwięcej przykładów w celu szybszego opanowania materiału.
Tego dnia odbyły się zajęcia Religii z Księdzem Tomaszem.

Temat: Przyimek. Wyrażenie przyimkowe.

Ogólna definicja, podanie przykładów. Podręcznik strona 171.
Następnie przystąpiliśmy do wykonania szeregu ćwiczeń strona 80.

Temat: Zaimek.
Ogólna definicja, praca z tekstem, wyszukanie zaimków. Podręcznik strona 160.

Praca domowa:
Nauczyć się czytać i recytować wiersz „Zieleń” podręcznik strona 163.

W następną sobotę (19 maja) odbędzie się spotkanie z Rodzicami. Zapraszam na grupowe spotkanie, po czym jest możliwość konsultacji indywidualnych.