Klasa 5, lekcja 13.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 5, lekcja 13.01.2018 została wyłączona

Temat: Notatka

Uczniowie zapoznali się z tekstem o Bogini Atenie, następnie wykonali notatkę do tekstu. Zadanie miało na celu zapoznanie z prawidłowym zapisem informacji.

Temat: Opowiadanie z dialogiem.

ćwiczenia strona 27

Uczniowie przeczytali opowiadanie z dialogiem pt. „Parkując Pegaza”. Następnie wykonali ćwiczenia do tekstu (1, 2, 3).

Uczniowie poznali najważniejsze zasady wprowadzania dialogu do tekstu.

Uczniowie pracowali w grupach. Pisali dialog.

Temat: List oficjalny.

Ćwiczenia strona 33 oraz podręcznik strona 165.

Uczniowie poznali najważniejsze sformułowania, które powinny się znaleźć w liście oficjalnym.

Praca domowa:

Napisać list oficjalny do dyrekcji szkoły nt. Prośba o zorganizowanie dwudniowej szkolnej wycieczki dla uczniów.