Klasa 5, lekcja 14.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 5, lekcja 14.04.2018 została wyłączona

Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia podstawowych zasad ortografii po czym przeprowadziliśmy 3 etap Dyktanda Szkolnego.

Temat:  Liczebniki

Ogólne powtórzenie poznanych części mowy.

Utrwalenie i usystematyzowanie wiadomości o poznanych częściach mowy tj. rzeczownik, czasownik, przymiotnik, przysłówek, liczebnik
uczniowie potrafią nazwać i rozpoznać poznane części mowy, układają poprawne zdania z nimi używając odpowiedniej formy.

Ćwiczenia strona: 55, 56, 59.

Praca domowa:

Podręcznik strona 174 sprawdź siebie proszę wykonać zadania pod tekstem na stronie 176, 177