Klasa 5, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 5, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

Temat: Sprawdź siebie. Parasol

Uczniowie pracowali z podręcznikiem. Strona 97,98,99. Wykonywali ćwiczenia gramatyczne, ortograficzne.

Uczniowie pisali opowiadanie fantastyczne na temat – skąd się wziął grad?

Temat: Części mowy – liczebnik. Pisownia nie z liczebnikami.

Podręcznik strona 104,105,106

Na lekcji omówiłam liczebniki główne i porządkowe, uczniowie poznali różnice, zapisali przykłady.

Uczniowie pracowali w grupach wykonując ćwiczenia.

Temat: Rzeczowniki

Przypomnieliśmy sobie informacje na temat rzeczownika: odmiana przez przypadki, rodzaje, liczby. Uczniwie wykonywali ćwiczenia.

Praca domowa:

Kto może być prawdziwym przyjacielem i dlaczego? Uzaadnij swoją wypowiedź. Praca pisemna na minimum 1 stronę.