Klasa 5A i 5B, lekcja 08.09.2018

Klasa 5A i 5B, lekcja 08.09.2018

Klasa 5A i 5B, lekcja 08.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 5A i 5B, lekcja 08.09.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 4/5 a i b

Sobota , 8 września 2018

Powstały dwie podwójne klasy: 4/5a oraz 4/5b. W pierwszej kolejności będą one realizowały program klasy 4, a w drugiej części roku program klasy 5.
Na lekcji organizacyjnej omówiliśmy, jak zachować się w razie alarmu przeciwpożarowego, obejrzeliśmy nasz nowy podręcznik „Słowa na start” do kl. 4, dowiedzieliśmy się, jakie lektury będziemy czytać w tym roku szkolnym. Pierwszą lekturą będzie „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, z czego wszyscy się ucieszyli. Książka ma być przeczytana do końca września. Zaczniemy ją omawiać w pierwszą sobotę października 06.10.2018.
Zapoznaliśmy się z częściami mowy, o których dowiemy się więcej na zajęciach z gramatyki. Ortografii będziemy uczyć się nową metodą, która nazywa się ORTOFRAJDA. Potrzebne nam będą albo flamastry, albo kredki, albo długopisy w 6 kolorach: różowym, brązowym, niebieskim, zielonym, czarnym i czerwonym. Mamy nauczyć się na pamięć śmiesznego wierszyka, który jest jednocześnie instrukcją ortofrajdy.
Nie zabrakło wspomnień z wakacji.
Zostały założone dwa kluby: Klub Pięknego Czytania i Klub Odkrywców.
W Klubie Pięknego Czytania każdy po kolei będzie dostawał tekst do przygotowania na następną lekcję.
W Klubie Odkrywców będziemy wyszukiwać ciekawych informacji i dzielić się nimi z całą klasą. Można też będzie zaprezentować interesujący artykuł lub książkę.
W przyszłą sobotę dzieci napiszą testy, aby sprawdzić poziom, od jakiego zaczynamy w tym roku naukę.


Zadanie domowe:
Przepisać wklejony do zeszytu tekst ortograficzny, zaznaczyć w nim na kolorowo według zasad ORTOFRAJDY wszystkie trudności ortograficzne. Nauczyć się na pamięć krótkiego wierszyka-instrukcji ORTOFRAJDY (w zeszytach). Ci , co przeszkadzali na lekcji w klasie 4/5a mają dodatkowe zadanie: napisać 20 razy: Nie będę przeszkadzał na lekcji.

Bardzo proszę, aby uczniowie przychodzili na lekcje z wyposażeniem, czyli zeszytem w linie, piórnikiem, klejem, nożyczkami oraz drugim śniadaniem. W piórniku mają być kolorowe kredki, flamastry, ołówek, długopis, gumka, temperówka, linijka.

Niektóre dzieci otrzymały Dzienniczki Czytania w celu ćwiczenia czytania w sposób systematyczny (codziennie nawet parę linijek tekstu po polsku). Rodziców proszę o uzupełnianie takiego dzienniczka.

Proszę nie zapomnieć o oddaniu wypełnionych formularzy w przyszłą sobotę.

Do zobaczenia!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top