Klasa 5A i 5B, lekcja 15.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 5A i 5B, lekcja 15.09.2018 została wyłączona

Witamy w klasach 4/5a i 4/5b !

Sobota 15 września 2018

Nasze zajęcia składały się z trzech części. Jedną z nich była kampania wrześniowa 1939 roku, czyli co wydarzyło się wówczas w Polsce, dlaczego należy zapamiętać daty 1.09 i 17.09.1939. Druga częsć to test sprawdzający poziom wiedzy i umiejętności, a trzecia , to przypomnienie tego , co wiemy o czasowniku. Było również dyktando z wyrazów użytych w zadaniu domowym. Ruszyły nasze dwa kluby: Klub Pięknego Czytania i Klub Odkrywcy. W klasie 4/5b uczennice zaprezentowały wiadomości w formie Teleexpresu, czym zrobiły duże wrażenie na klasie. Gratulacje za pomysł!

Zadanie domowe:

Uczniowie otrzymali zestawy wyrazów, które należy wpisać w odpowiednie miejsca w tabeli i pokolorować trudności ortograficzne. Tabelkę trzeba narysować w zeszycie, odpowiedniej wielkości, aby wszystkie wyrazy zmieściły się w rubrykach. Warto zrobić to zadanie, ponieważ będzie następne dyktando.

Dodatkowe zadanie dla przeszkadzających: napisać zdanie “Nie będę przeszkadzał na lekcji” x20.

Przypominam o lekturze “Akademia Pana Kleksa”, o dostarczeniu wypełnionych formularzy z danymi Państwa i dzieci, dokumentów tożsamości dzieci oraz świadectw urodzenia.

Do zobaczenia w sobotę!