Klasa 6/7, lekcja 02.02.2019

Klasa 6/7, lekcja 02.02.2019

Klasa 6/7, lekcja 02.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 6/7, lekcja 02.02.2019 została wyłączona

Witam!

Temat ostatnich zajęć z języka polskiego kl.6/7 brzmiał – <Juliusz Słowacki-romantyczny wieszcz polski.Dramat jako rodzaj literacki. Teatr i historia oraz rodzaje teatru. Przypomnienie i uzupełnienie wiadomości o czasowniku.>Uczniowie zapoznali się z sylwetką poety oraz z epoką romantyzmu i charakterystycznymi cechami dramatu romantycznego, jak również z genezą dramatu sięgającą starożytności. W następnej części zajęć nastąpiło omówienie definicji <teatru> , krótkiej historii teatru-<teatr w starożytnej Grecji>,<budowa teatru antycznego>,<aktorzy>,<Szekspir i teatr elżbietański>,<teatr romantyczny>,<teatr współczesny>. W ramach gramatyki języka polskiego nauczyciel uzupełnił i utrwalił wiadomości o czasowniku. Zadanie domowe – sporządzić notatkę o życiorysie i twórczości Juliusza Słowackiego oraz przygotować pisemnie wiadomości o epoce literackiej <romantyzmie>. ZAPROSZENIE dla uczniów do wzięcia udziału w konkursie <WIERSZOWISKO> tegoroczny temat <RODZINA>-wiersze o rodzinie trzeba samemu wybrać i przygotować na wstępne przesłuchanie 9 marca (szczegółowe informacje na stronie szkoły).

Pozdrawiam mgr Adam Jesionowski.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top