Klasa 6/7, lekcja 02.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 6/7, lekcja 02.02.2019 została wyłączona

Witam!

Temat ostatnich zajęć z języka polskiego kl.6/7 brzmiał – <Juliusz Słowacki-romantyczny wieszcz polski.Dramat jako rodzaj literacki. Teatr i historia oraz rodzaje teatru. Przypomnienie i uzupełnienie wiadomości o czasowniku.>Uczniowie zapoznali się z sylwetką poety oraz z epoką romantyzmu i charakterystycznymi cechami dramatu romantycznego, jak również z genezą dramatu sięgającą starożytności. W następnej części zajęć nastąpiło omówienie definicji <teatru> , krótkiej historii teatru-<teatr w starożytnej Grecji>,<budowa teatru antycznego>,<aktorzy>,<Szekspir i teatr elżbietański>,<teatr romantyczny>,<teatr współczesny>. W ramach gramatyki języka polskiego nauczyciel uzupełnił i utrwalił wiadomości o czasowniku. Zadanie domowe – sporządzić notatkę o życiorysie i twórczości Juliusza Słowackiego oraz przygotować pisemnie wiadomości o epoce literackiej <romantyzmie>. ZAPROSZENIE dla uczniów do wzięcia udziału w konkursie <WIERSZOWISKO> tegoroczny temat <RODZINA>-wiersze o rodzinie trzeba samemu wybrać i przygotować na wstępne przesłuchanie 9 marca (szczegółowe informacje na stronie szkoły).

Pozdrawiam mgr Adam Jesionowski.