Klasa 6/7, lekcja 09.02.2019

Klasa 6/7, lekcja 09.02.2019

Klasa 6/7, lekcja 09.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 6/7, lekcja 09.02.2019 została wyłączona

Witam! W ostatnią sobotę uczniowie zapoznali się z sylwetką poety Adama Mickiewicza. Omawiany był także romantyzm jako epoka buntu oraz główne idee i wartości romantyzmu. Po dramacie i teatrze przybliżona została definicja oraz krótka historia malarstwa.W drugiej części zajęć nauczyciel z uczniami czytał , a następnie analizował fragmenty z powieści <Władca pierścieni> Tolkiena. Na koniec zajęć przedstawiona została forma i zasady tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej(teza,argumenty za i przeciw,wniosek). Młodzież próbowała samodzielnej pracy pisemnej budowy takiej wypowiedzi na dowolne tematy. Zadanie domowe- sporządzić pisemną notatkę o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Poczytać w internecie na temat <historii malarstwa> ,ze szczególnym uwzględnieniem polskiego malarstwa z epoki romantyzmu (twórcy,tytuły najważniejszych obrazów epoki,obejrzeć reprodukcje dzieł artystów malarzy). Pozdrawiam mgr Adam Jesionowski

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top