Klasa 6/7, lekcja 19.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 6/7, lekcja 19.01.2019 została wyłączona

Witam !

W ostatnią sobotę w ramach zajęć szkolnych w kl.6/7 została omówiona lektura  – <Dywizjon 303>. Uczniowie czytali wybrane fragmety książki { ćwiczenie czytania ze zrozumieniem} oraz opowiadali najciekawsze ich zdaniem rozdziały lektury czy też wydarzenia {ćwiczenie ustnej wypowiedzi}. Jak się okazało nie wszystkie dzieci, z różnych powodów, miały dostęp do książki. Wyprzedzając sytuację nauczyciel z młodzieżą wielokrotnie czytał wybrane rozdziały <Dywizjonu 303> w ciągu całego semstru w czasie lekcjii aby dać szansę wszystkim na dostęp do tekstu lektury.Analiza książki, zwłaszcza fragmentów opisujących bitwę i waleczność polskich lotników dostarczało wielu emocji owocując spontanicznymi wypowiedziami oraz dopowiedzeniami uczniów. Całość zajęć została oparta w tle na historii II wojny światowej z odniesieniami do przerobionych i przyswojonych wcześniej przez młodzież tematów. Na koniec zajęć przeprowadzone zostało dyktando ortograficzne – tekst dyktanda stanowił fragment omawianej lektury oraz prace plastyczne pt. Dywizjon 303 moimi oczami. Najlepsze rysunki trafiły na wewnątrz klasową gazetkę szkolną. W sobotę miało także miejsce spotkanie z księdzem w ramach religii.

ZADANIE DOMOWE: powtórka z gramatyki -rzeczownik,czasownik,przymiotnik,przysłówek oraz liczebnik. Przypomnieć wiadomości o <orzeczeniu> oraz zasadach tworzenia zdań pojedynczych i złożonych.

Pozdrawiam mgr Adam Jesionowski