Klasa 6/7, lekcja 24.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 6/7, lekcja 24.11.2018 została wyłączona
Witam wszystkich.
Na ostatnich zajęciach w kl.6/7 uczniowie brali udział we wcześniej przygotowanej dyskusji – <Nasze marzenia,pasje i hobby>. Bardzo ciekawe i obszerne wypowiedzi świadczyły o dużym zaangażowaniu intelektualno- emocjonalnym całej klasy. Spontaniczne opowiadania były porządkowane z ewentualną korektą ze strony nauczyciela.Nawiązując do poprzedniej lekcji niektórzy uczniowie zaprezentowali historię swoich przodków,a pojawiające się historyczne wątki były okazją do powtórki wiadomości zwłaszcza z pasjonującego jak się okazało całą klasę okresu II wojny światowej. Po przerwie z cyklu zagadnień z podręcznika do 6 kl. omawialiśmy zamieszczone tam artykuły z cyklu <Natura i cywilizacja> -Narodziny cywilizacji- oraz < Pierwsze narzędzia człowieka>. Uczniowie ćwiczyli czytanie na głos,oraz czytanie ze zrozumieniem. Wiedzę o początkach cywilizacji skonfrontowaliśmy  następnie ze współcześnie otaczającą nas rzeczywistością ponownie ćwicząc i doskonaląc wypowiedź własną. Zachęcam do czytania polskich książek najlepiej na głos przynajmniej 15 minut dziennie.

Zadanie domowe-1) Napisać w zeszycie  kilka zdań na temat< Moje marzenia, pasje ,hobby> na podstawie wcześniejszych wypowiedzi na lekcji. 2) Wyszukać w internecie hasła- <prehistoria ludzkości> oraz <prehistoryczne (pierwsze) narzędzia ludzi>.Proszę aby uczniowie poczytali i zapoznali się z tematyką obejrzeli <images> związanych z tematem a chętni posiłkując się internetem spróbowali zagadnienia prehistorii ludzkości przedstawić w postaci graficznych wykresów, tabel itp.