Klasa 6/7, lekcja 24.11.2018

Klasa 6/7, lekcja 24.11.2018

Klasa 6/7, lekcja 24.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 6/7, lekcja 24.11.2018 została wyłączona
Witam wszystkich.
Na ostatnich zajęciach w kl.6/7 uczniowie brali udział we wcześniej przygotowanej dyskusji – <Nasze marzenia,pasje i hobby>. Bardzo ciekawe i obszerne wypowiedzi świadczyły o dużym zaangażowaniu intelektualno- emocjonalnym całej klasy. Spontaniczne opowiadania były porządkowane z ewentualną korektą ze strony nauczyciela.Nawiązując do poprzedniej lekcji niektórzy uczniowie zaprezentowali historię swoich przodków,a pojawiające się historyczne wątki były okazją do powtórki wiadomości zwłaszcza z pasjonującego jak się okazało całą klasę okresu II wojny światowej. Po przerwie z cyklu zagadnień z podręcznika do 6 kl. omawialiśmy zamieszczone tam artykuły z cyklu <Natura i cywilizacja> -Narodziny cywilizacji- oraz < Pierwsze narzędzia człowieka>. Uczniowie ćwiczyli czytanie na głos,oraz czytanie ze zrozumieniem. Wiedzę o początkach cywilizacji skonfrontowaliśmy  następnie ze współcześnie otaczającą nas rzeczywistością ponownie ćwicząc i doskonaląc wypowiedź własną. Zachęcam do czytania polskich książek najlepiej na głos przynajmniej 15 minut dziennie.

Zadanie domowe-1) Napisać w zeszycie  kilka zdań na temat< Moje marzenia, pasje ,hobby> na podstawie wcześniejszych wypowiedzi na lekcji. 2) Wyszukać w internecie hasła- <prehistoria ludzkości> oraz <prehistoryczne (pierwsze) narzędzia ludzi>.Proszę aby uczniowie poczytali i zapoznali się z tematyką obejrzeli <images> związanych z tematem a chętni posiłkując się internetem spróbowali zagadnienia prehistorii ludzkości przedstawić w postaci graficznych wykresów, tabel itp.
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top