Klasa 6/7, lekcja 26.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 6/7, lekcja 26.01.2019 została wyłączona

Witam!

W ostatnią sobotę na zajęciach nauczyciel zaprezentował uczniom nowy podręcznik do języka polskiego dla klasy siódmej szkoły podstawowej <NOWE Słowa na start!> oraz ćwiczenia do gramatyki z tego samego wydawnictwa – NOWA ERA>. Następnie uczniowie przybliżyli sobie sylwetkę pisarza Antoine de Saint-Exupery- życiorys, twórczość i jego czasy czytając na głos informacje z podręcznika. Próby opowiadania wykazały zróżnicowane umiejętności w słuchaniu ze zrozumieniem oraz w budowaniu wypowiedzi własnej. Dalej miała miejsce analiza wybranych fragmentów książki nadmienionego autora pt. < Mały Książę> po uprzednim zapoznaniu się z treścią ( ćwiczenie czytania w języku polskim). W korespondencji do fragmentów lektury nauczyciel z uczniami dokonał interpretacji obrazu artysty Rene Magritte <Kochankowie>. W drugiej części lekcji młodzież poznała definicję podmiotu w zdaniu, jego znaczenie oraz rodzaje wyjaśnione na przykładzie zdań. Jako zadanie domowe – proszę ułożyć po jednym zdaniu do każdego z wymienionych i zapisanych w zeszycie rodzaju podmiotu. W trakcie zajęć miała miejsce także próba <DRAMATU SYBIRAKÓW> na 70-lecie Polskiej Szkoły pod kierunkiem pani Reni.

Uwaga na <OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY > można zasięgnąć informaji o KONKURSACH SZKOLNYCH .

Zapraszam i pozdrawiam. Mgr Adam Jesionowski