Klasa 6 i 7, lekcja 1.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 6 i 7, lekcja 1.12.2018 została wyłączona

Witam wszystkich serdecznie. W ostatnią sobotę uczniowie uczestniczyli wraz z całą społecznością szkolną w próbie przygotowywanych przez młodsze klasy <Jasełek>. Pod kierownictwem księdza odbyła się nauka śpiewania znanych polskich kolęd. Następnie kl.6/7 z panią logopedą szkolnym brały udział w specjalistycznych zajęciach i ćwiczeniach interaktywnych pobudzających refleks, koordynację umysłowo- ruchową oraz werbalną. Po przerwie w ramach zastępstwa (nauczyciel oddelegowany na szkolenie <Safe guarding>), uczniowie zapoznali się z kolejnym tematem z cyklu <Natura a cywilizacja> -<O pochodzeniu ognia> oraz z historii na podstawie źródeł z Kroniki Galla Anonima – <Pierwszy król Polski>według przygotowanego przez nauczyciela konspektu. Na koniec zapodany został temat do dyskusji i wypowiedzi -1)<Jakie współczesne media oraz sposoby kontaktowania się są dla mnie najlepszą formą komunikowania się ze znajomymi, przyjaciółmi i dlaczego właśnie takie? 2) Jakie są zalety i wady współczesnych form dialogu. Czy znajdujemy czas i doceniamy wagę bezpośrednich , osobistych kontaktów? Ten temat (dyskusja) nie został do końca zrealizowany , proszę więc w ramach zadania domowego o przygotowanie wypowiedzi z uzasadnieniem własnego stanowiska. Na następnych zajęciach rozpoczynamy omawianie lektury <Dywizjon 303>- uczniowie proszeni są o przyniesie swoich egzemplarzy książek. UWAGA! Zapraszam rodziców na indywidualne konsultacje (wywiadówki) w najbliższą sobotę 08.12.2018 przed lub bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych.Pozdrawiam Adam J.