Klasa 6 i 7, lekcja 8.12.2018

Klasa 6 i 7, lekcja 8.12.2018

Klasa 6 i 7, lekcja 8.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 6 i 7, lekcja 8.12.2018 została wyłączona

Witam! Sobotnie zajęcia poświęcone były <Odkrywaniu tajemnic zapomnianych języków> z cyklu zagadnień – <Czlowiek i kultura>. Uczniowie najpierw czytali ze zrozumieniem odpowiedni tekst z podręcznika do kl.6 a następnie opowiadali zapamiętane fakty i wiadomości ćwicząc poprawną wypowiedź oraz styl opowiadania. Hieroglify faraonów i odkrycie kamienia z Rosetty podczas kampanii napoleońskiej w Egipcie ukazało wielkie inspiracje poszukiwaczy i naukowców językoznawców w odkrywaniu tajemnic początków cywilizacji. Uczniowie wraz z nauczycielem sporządzili OŚ CZASU na której umieścili wszystkie wydarzenia i fakty wg porządku chronologicznego. Metodą tą będziemy posługiwać się w przyszłości przy omawianiu kolejnych tematów z historii. Tematem lekcji były również źródła zapożyczeń (wyrazy zapożyczone z języków obcych) – uczniowie samodzielnie układali po 10 zdań z wybranymi wyrazami.Nauczyciel zebrał zeszyty w celu oceny prac. Po przerwie odbyła się dyskusja o mediach i współczesnych środkach komunikowania się ludzi z problemem w tle: <Zalety i wady współczesnych form porozumiewania się -internet ,mobile ,gry z chatem,> oraz pozytywne i negatywne skutki mediów w kształtowaniu naszej osobowości i relacji z innymi. W ostatnią sobotę odbyła się także religia z księdzem. Zadanie domowe dla kl.6/7 – <Napisać maila do kolegi {koleżanki} zachowując odpowiednią formę właściwą dla tego rodzaju komunikacji, o własnych tegorocznych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia ew. o świątecznych tradycjach we własnym domu. Tekst proszę wydrukować i przynieść ,można też pisać ręcznie na kartce.Zapraszam na wywiadówki w najbliższą sobotę przed zajęciami a o godz.10.00 na szkolne jasełka oraz spotkanie z Mikołajem.Pozdrawiam Adam J.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top