Klasa 6,7, lekcja 17.11.2018

Klasa 6,7, lekcja 17.11.2018

Klasa 6,7, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 6,7, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

Podczas zajęć w ostatnią sobotę uczniowie prezentowali swoje prace na obchody 70 rocznicy Polskiej Szkoły z tematu <Wybrane polskie miasta – historia, zabytki, ciekawe miejsca interesujące wydarzenia i kultura,> Każda praca została szczegółowo omówiona i uzupełniona dodatkowymi informacjami i komentarzami przez nauczyciela oraz licznymi dopowiedzeniami ze strony uczniów. Prezentacja wzbogaciła niezmiernie naszą wiedzę o Polsce jej miastach i regionach. Klasa 6/7 wykonała wyśmienitą pracę stosując w zadaniu wielorakie formy przekazu- notatki, streszczenia, raporty, opowiadania, grafikę, ilustracje oraz prezentacje medialne. Wybrane prace stanowią już ozdobę i dumę naszej klasowej gazetki ściennej a pozostałe jako robocze formy  wymagają sprawdzenia i dopracowania pod kierunkiem nauczyciela. W trakcie zajęć  ćwiczyliśmy naszą orientację na mapie Polski oraz poszerzaliśmy wiedzę z geografii. Druga część lekcji miała charakter  historyczny – pod kierunkiem  pani Reni z zarządu Polskiej Szkoły odpowiedzialnej bezpośrednio za przygotowania obchodów 70 lecia Polskiej Szkoły wspólnymi siłami rozplanowaliśmy i podzieliliśmy role w przygotowany wcześniej scenariuszu dramatu historycznego z czasów Jałty i zsyłek na Sybir podczas II wojny światowej. Powtarzane przez <młodych aktorów> kwestie w języku polskim i angielskim wzbudzały wiele emocji i zaciekawienia tym okresem historii.Nauczyciel wraz z gościem chętnie dzielili się swoją historyczną wiedzą odpowiadając na liczne, zaskakująco trafne  i spontaniczne pytania uczniów.Na koniec lekcji przypomnienie o lekturze <Dywizjon 303 > oraz gorące zaproszenie do większego czytelnictwa polskich książek.


Praca domowa dla wielu dopracować prezentację miast,niektórzy uczniowie podjęli temat stworzenia w domu drzewa własnych przodków, zadanie dla wszystkich przygotować się do rozmowy, dyskusji na  temat <Moje marzenia,pasje i hobby>

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top