Klasa 8, lekcja 02.03.2019

Klasa 8, lekcja 02.03.2019

Klasa 8, lekcja 02.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 8, lekcja 02.03.2019 została wyłączona

Klasa VIII

Wych. mgr Katarzyna Świątek
02.03.2019
 
Temat: Z wizytą u Jana Kochanowskiego – wybitnego humanisty renesansu.
 
Na ostatnich zajęciach w klasie VIII rozpoczęliśmy temat związany z twórczością Jana Kochanowskiego. 
Pierwszy etap dotyczył okresu, w którym tworzył poeta. Wyjaśniliśmy takie pojęcia jak: humanizm, humanista i renesans. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ta epoka nazywana jest potocznie odrodzeniem. Wypisaliśmy na tablicy najważniejsze hasła i nazwiska związane z renesansem. Następnie przeczytaliśmy w podręczniku biografię Kochanowskiego i wykonaliśmy ćwiczenie, polegające na wybraniu najważniejszych elementów z życia Jana z Czarnolasu i sporządzenie z nich krótkiej biografii, którą zapisali w zeszytach. Dwoje uczniów otrzymało za to zadanie oceny bardzo dobre. 
Na lekcji uczniowie dowiedzieli się także, dlaczego Kochanowski uważany jest za tak wybitnego humanistę, wypisali te fakty z życia poety, które tę tezę potwierdzają. 
Na koniec zajęć wyjaśniliśmy definicje: fraszka i tren. Dowiedzieliśmy się, co je charakteryzuje i czym się różnią.  Przeczytaliśmy trzy wybrane treny. Na następnych zajęciach podejmiemy próbę analizy i interpretacji tych utworów.
Część naszych sobotnich zajęć poświęciliśmy na wykonanie prezentacji o wybitnych Polakach znanych na całym świecie. Będzie można ją zobaczyć podczas uroczystości związanych z obchodami 70-cio lecia Polskiej Szkoły Sobotniej. 

 
Praca domowa
Każdy z uczniów wybrał po dwa hasła z epoki renesansu i ma za zadanie napisać na ich temat notatkę w zeszycie.
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top