Klasa 8, lekcja 06.04.2019

Możliwość komentowania Klasa 8, lekcja 06.04.2019 została wyłączona

Temat: Przygotowanie do sprawdzianu podsumowujacego wiadomości nt.odmiennych i nieodmiennych części mowy.

Sobotnie zajęcia poświęciliśmy na  ćwiczenia utrwalające wiedzę o częściach mowy.
W tym celu przygotowałam dla uczniów plansze ze spinaczami (zdjęcia w załączniku). Ich zadaniem było przypiąć odpowiedni spinacz do części mowy znajdującej się na planszy. Uczniowie pracowali w grupach i po wykonaniu zadania zamieniali się planszami.
O godzinie 10.30 udaliśmy się do kościoła na spowiedź oraz mszę świętą z nauką rekolekcyjną franciszkanina o.Krzysztofa Flisa.

Praca domowa
1. Wybierz po 5 wyrazów z planszy z odmiennymi częściami mowy. Określ ich liczbę, rodzaj, przypadek, czas oraz stopień.
2. Przygotuj się do sprawdzianu.

Wych. mgr Katarzyna Świątek