Klasa 8, lekcja 1.12.2018

Klasa 8, lekcja 1.12.2018

Klasa 8, lekcja 1.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 8, lekcja 1.12.2018 została wyłączona

Temat : My – “uczniowie w szkole świata”. Rozważania o kondycji człowieka na podstawie wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.

 

Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od projekcji filmu dokumentalnego o Wisławie Szymborskiej. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących życia i twórczości poetki. Wkleiliśmy do zeszytów krótką biografię poetki.

Następnie zastanawialiśmy się, czy można jeszcze raz przeżyć chwile, które już minęły? Czy czynności, które codziennie wykonujemy są powtarzalne? I czy faktycznie nic dwa razy się nie zdarza? Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania czy chcieliby powtórzyć jakieś momenty z przeszłości? Cos poprawić, zmienić, powtórzyć, cofnąć jakieś decyzje?

Wysłuchaliśmy wiersza Szymborskiej „Nic dwa razy” w wykonaniu idola młodzieży Kamila Bednarka, który zaśpiewał  podczas koncertu z okazji rocznicy  odzyskania niepodległości.

Przeczytaliśmy tekst wiersza z podręcznika. Dokonaliśmy analizy i interpretacji. Wskazaliśmy podmiot liryczny, określiliśmy typ liryki. Analizowaliśmy każdą strofę, wskazując elementy optymistyczne i pesymistyczne. Dowiedzieliśmy się, co to jest aforyzm. Wkleiliśmy do zeszytów kilka najpopularniejszych aforyzmów zebranych z wierszy Wisławy Szymborskiej.

W drugiej części zajęć ćwiczyliśmy stopniowanie przymiotników, przysłówków oraz pisownie „nie” z rożnymi częściami mowy. Zrobiliśmy także poprawę dyktanda.


Praca domowa

  1. Rozwiń myśl „nic dwa razy się nie zdarza”
  2. Ćwiczenie 4 strona 71

 

 

Wychowawca

Katarzyna Świątek 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top